Program Committee

Burak Acar, Turkey   Atanas Gotchev, Finland   Davor Petrinovic, Croatia
Lale Akarun, Turkey   George Gregoriou, Cyprus   Francoise Peyrin, France
Rashid Ansari, USA   Sonja Grgic, Croatia   Matus Pleva, Slovakia
Fulvio Babich, Italy   Andras Hajdu, Hungary   Horst Posseger, Austria
Péter Balázs, Hungary   Zhihai He, USA   Bozidar Potocnik, Slovenia
Nikola Banic, Croatia   Ivo Ipsic, Croatia   Tomislav Pribanic, Croatia
Eduardo Batista, Brazil   Bojan Jerbic, Croatia   Edoardo Provenzi, France
Maurice Bellanger, France   Zoran Kalafatic, Croatia   Bogdan Raducanu, Spain
Adel Belouchrani, Algeria   Aggelos Katsaggelos, USA   Juergen Reichenbach, Germany
Johanne Bezy-Wendling, France   Andrej Kosir, Slovenia   Slobodan Ribaric, Croatia
Bart Bijnens, Belgium   Constantine Kotropoulos, Greece   Alessandro Rizzi, Italy
Rick Blum, USA   Lars Kunze, United Kingdom   Peter Roth, Austria
Robert Bregovic, Finland   Joakim Lindblad, Sweden   Robert Sablatnig, Austria
Necat Cihan Camgöz, Turkey   Arvid Lundervold, Norway   Frank Sachse, USA
Patrizio Campisi, Italy   Lidija Mandic, Croatia   Andres Santos, Spain
Stefania Cecchi, Italy   Prof. Margrit Gelautz, Austria   Giovanni Sicuranza, Italy
Luka Cehovin, Slovenia   Nenad Markus, Croatia   Thanos Skodras, Greece
Mujdat Cetin, Turkey   Niki Martinel, Italy   Igor Skrjanc, Slovenia
Patrick Clarysse, France   Andrzej Materka, Poland   Luis Soares, Portugal
Paulo Correia, Portugal   Marco Mattavelli, Switzerland   Franc Solina, Slovenia
Dmitrij Csetverikov, Hungary   Christian Micheloni, Italy   Sebastijan Sprager, Slovenia
Martin Danelljan, Sweden   Goran Molnar, Croatia   Ljubisa Stankovic, Montenegro
Simon Dobrisek, Slovenia   Enzo Mumolo, Italy   Darko Stipanicev, Croatia
Milos Doroslovacki, USA   Antal Nagy, Hungary   Michal Strzelecki, Poland
Stefan Duffner, France   Benedek Nagy, Hungary   Federico Sukno, Spain
Shoaib Ehsan, United Kingdom   Vitor Nascimento, Brazil   Ioan Tabus, Finland
Hazim Ekenel, Turkey   Maciej Niedzwiecki, Portugal   Attila Tanacs, Hungary
Pierre-Antoine Eliat, France   Danilo Pani, Italy   Roman Trobec, Slovenia
Kjersti Engan, Norway   Dietrich Paulus, Germany   Claus Vielhauer, Germany
Gustavo Fernandez, Austria   Peter Peer, Slovenia   Max Viergever, Netherlands
Matteo Ferrara, Italy   Fernando Pereira, Portugal   Miroslav Vrankic, Croatia
Said Gaci, Algeria   Roland Perko, Austria   Tomaz Vrtovec, Slovenia
Dubravko Gajski, Croatia   Renata Pernar, Croatia   Nicolas Younan, USA
Alberto Gonzalez Salvador, Spain   Tomislav Petkovic, Croatia   Frank Zoellner, Germany